Knihkupectví je jeden z mála důkazů, že lidé stále myslí. Jerry Seinfeld

Zvířata z HP

Hypogrif-let na peří =)

5. března 2009 v 14:58 | Sagitta


Griff-orel smíšený se lvem
Hypogrif-orel smíšený s koněm

Ve středověku na nich rytíři létali na bájné ostrovy, které poskytovaly věčné mládí.

Hypogrif- přední polovina těla je jako obrovský orel s křídly a zadní polovinu má jako kůň. Má silný zobák a rozpětí křídel až 6 metrů. Klofan, Hagridův mazlíček, je vynikající při letu, ale oproti tomu zase neohrabaný když běží. Je to masožravec a nejradši má fretky. Je citlivý, když mu někdo omylem vytrhne peří, takže nejlepší je nechat se na jeho hřbet někým vyhodit a pokud možno tak neslítnout. =)
Je symbolem nemotornosti a lásky. Ale na druhou stranu, když vzlétne nenašli byste jiné zvíře, které s takovou lehkostí plachtí ve vzduchu.

Jeho vlastnosti: Hypogrif je věrný a velmi hrdý. Jeho důveru lze získat, když se mu zhluboka pokloníte, díváte se mu do očí a nemrkáte. Naopak rozhněvat ho dokáže, když k němu nechováte dostatečnou úctu, tudíž jakékoliv křivé slůvko na něj či nerespektování jeho hrdosti. Ale když si získáte jeho důvěru zůstane vám navždy věrný a poctí vás nádherným letem nad okolní krajinou. Jako třeba ve Vězni z Azkabanu =D Takový let bych si taky nechala líbit =D
A jako při útěku Siriuse z vězení...
Ani nezkoušejte tam Siriuse hledat s lupou je to marná snaha ;)

A konečně Klofan a Harry

Fénix-bájní i dnešní tvorové =)

5. března 2009 v 14:25 | Sagitta

Fénix z dob dávných

Fénix (latinsky phoenix) je bájný pták egypťanů. Právě egypťané ho považovali za ztělesnění slunečního boha a uctívali ho. Nejstarším uváděným Fénixem je egyptský pták Bennu, který je zobrazován jako volavka nebo sokol s volavčí hlavou. Základním znakem je, že fénix zemře spálením sama sebe a opět se ze svého popela narodí. Fénix je univerzální symbol znovuzrození.

Fénixovy vlastnosti: Najít ho nelze, neboť místa, kde se náchází jsou tajemná a neobjevitelná. Pokud by se někdo (nejen člověk) pokusil ublížit mu, je odsouzen k věčnému zatracení. Vládne neuvěřitelnou božskou mocí, avšak využívá ji jen velmi zřídka. Jeho péro má magické vlastnosti a lze ho využít k výrobě hůlek a lektvarů.

A z doby kouzelnického světa

Fawkes, Brumbálův pták, je znám jako majestátní, jasně rudý pták velikosti labutě s dlouhým zlatým ocasem, zobákem a spáry. A jak už říkal Brumbál: ,,Fénixové shoří, když přijde jejich chvíle a z popela se znovu narodí.'' Proto se dožívají vysokého věku. Je to mírumilovný tvor, živí se bylinami.
Umí také kdykoliv zmizet a znovu se objevit. Jeho zpěv zvyšuje odvahu čistého srdce a zlé plní strachem.
Je to nádherné stvoření, které dokáže unést neuvěřitelně těžká břemena a jeho slzy léčí.

 
 

Reklama