Knihkupectví je jeden z mála důkazů, že lidé stále myslí. Jerry Seinfeld

Hypogrif-let na peří =)

5. března 2009 v 14:58 | Sagitta |  Zvířata z HP


Griff-orel smíšený se lvem
Hypogrif-orel smíšený s koněm

Ve středověku na nich rytíři létali na bájné ostrovy, které poskytovaly věčné mládí.

Hypogrif- přední polovina těla je jako obrovský orel s křídly a zadní polovinu má jako kůň. Má silný zobák a rozpětí křídel až 6 metrů. Klofan, Hagridův mazlíček, je vynikající při letu, ale oproti tomu zase neohrabaný když běží. Je to masožravec a nejradši má fretky. Je citlivý, když mu někdo omylem vytrhne peří, takže nejlepší je nechat se na jeho hřbet někým vyhodit a pokud možno tak neslítnout. =)
Je symbolem nemotornosti a lásky. Ale na druhou stranu, když vzlétne nenašli byste jiné zvíře, které s takovou lehkostí plachtí ve vzduchu.

Jeho vlastnosti: Hypogrif je věrný a velmi hrdý. Jeho důveru lze získat, když se mu zhluboka pokloníte, díváte se mu do očí a nemrkáte. Naopak rozhněvat ho dokáže, když k němu nechováte dostatečnou úctu, tudíž jakékoliv křivé slůvko na něj či nerespektování jeho hrdosti. Ale když si získáte jeho důvěru zůstane vám navždy věrný a poctí vás nádherným letem nad okolní krajinou. Jako třeba ve Vězni z Azkabanu =D Takový let bych si taky nechala líbit =D
A jako při útěku Siriuse z vězení...
Ani nezkoušejte tam Siriuse hledat s lupou je to marná snaha ;)

A konečně Klofan a Harry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ***HPJůli** ***HPJůli** | Web | 5. března 2009 v 18:45 | Reagovat

Ahojky SBéčko =)) Obíhám a chtěla bych tě poprosit, aby ses podívala na můj DRUHÝ blog - www.my-abnormal-world.blog.cz a pokud budeš chtít, tak můžeme být SB i tam =) Papaa =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama