Knihkupectví je jeden z mála důkazů, že lidé stále myslí. Jerry Seinfeld

Sirius Black- jak se mu změnil život

20. října 2008 v 20:48 | Sagitta

Sirius Black- Narodil se roku 1960. Bydlel v rodinném domě Blacků- Grimauldovo náměstí 12, Londýn spolu se svým bratrem Regulusem (ten se později stal smrtijedem), se svojí mámou Blackovou a domácím skřítkem Kráturou(který později sehraje důležitou roli v ději).
Celá rodina Blacků byla přívrženci Voldemorta, prohlašovala se za čistokrevnou rodinu a opovrhovala všemi "nečistokrevnými"kouzelníky a mudly. Regulus (mladší bratr Siriuse) se dokonce stal na nějakou dobu smrtijedem.
Všichni Siriusovi sourozenci se dostali do Zmijozelu a tak se povyšovali nad ostatní.

Pouze Sirius byl vyděděncem z této rodiny. Jen on nesouhlasil s Blackovými názory. Jako docela malý klučina dostal, jako ostatní z rodiny, svůj vytoužený dopis Z Bradavic, nastoupil tedy do Spěšného vlaku do Bradavic (kde se třeba již seznámil s Jamesem, Lupinem a Pettigrewem). Když se s celým houfem studentů vynořil z vlaku uslyšel Hagridův hluboký hlas jak svolává prváky a jako kluk, který dostal šanci žít nový, lepší život se vydal vstříc na loďky. Pohodlně usazen konečně uviděl na vlastní oči Bradavický hrad. Byl větší než si vůbec dokázal představit, mnohem krásnější a tajuplnější. Když s narůstajícím strachem procházel uličkou mezi studenty a čekal, až profesorka McGonagallová vyvolá jeho jméno ani si nedokázal představit, že je to pravda. Že je skutečně ve škole čar a kouzel. Právě přemýšlel jestli se mu to jen nezdá když zaznělo jeho jméno: ,,Sirius Black." Když přicházel ke stoličce se starým odrbaným kloboukem v hlavě mu znělo jediné: Do Zmijozelu ne. Prosím, jen hlavně tam ne. Sedl si na stoličku, nasadil si klobouk a čekal...V jediné vteřině se mu mohl změnit celý život- zlepšit nebo zhroutit. Měl jediné přání...Když mu klobouk tiše promluvil do ucha: ,,Už jsem se rozhodl." Sirius přestal na vteřinu dýchat. ,,Ať je to tedy...Nebelvír!"zaznělo na celou síň. Nebelvírští začali jásat. Sirius si zhluboka oddychl. Po dlouhé době byl konečně šťastný.

Přátelé: James Potter, Remus Lupin, Peter Pettigrew. Sirius se spolu s nimi stal zvěromágem, v podobě obrovského černého psa. Od přátel dostal přezdívku Tichošlápek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 16. prosince 2011 v 16:41 | Reagovat

Sirius je úžasný ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama