Knihkupectví je jeden z mála důkazů, že lidé stále myslí. Jerry Seinfeld

Daniel Radcliffe jako talentovaný herec už od začátku

27. října 2008 v 16:02 | Sagitta |  =Harry Potter=

Celé jméno: Daniel Jacob Radcliffe
Narozen: 23.7.1989
Místo nar.: Londýn (Fulham), Anglie,
Queen Charlotte's Hospital (Nemocnice královny Charlotty)
Znamení: Lev
Povolání: Herec
Rodina: Otec-Alan Radcliffa (literární agent), matka-Marcie Greshamová(castingová agentka)

Dan se chtěl stát hercem již od 5 let, ale jeho rodiče si nepřipouštěli, že by mohl být hercem. Poté když se mu povedlo je přemluvit a ti když zaslechli, že se vybírají uchazeči na roli mladého Davida Copperfielda jeho máma poslala Danielovu fotku do televizní společnosti BBC. Dan musel projít 5 zkouškami, než se mu podařilo získat tuto první větší roli v románu Charlese Dickense ''David Copperfield.'' (1999) Producentka Kate Harwoodová se o něm tehdy vyjádřila: "Má v sobě neobyčejnou přirozenost a nevinnost. Práce s dětskými herci většinou vyvolává obavy, ale on byl opravdu úžasný."
Tam si všimli jeho talentu další režiséři. Nedlouho poté se objevil po boku Pierce Brosmana c akčním thrilleru ''The tailor of Panama'' (2001).

V roce 2000 byl osloven producentem Davidem Heymanem, aby se zúčastnil konkurzu na Harryho Pottera, Radcliffeovi byli zpočátku proti tomu, aby jejich syn usiloval o roli, která by jej zcela vtáhla do světaí showbussinesu. Nakonec se ale nechali přesvědčit a Daniel v konkursu zvítězil. Možná i k jeho vítězství pomohla podobnost Dana s Harrym Potterem z ilustrací v knižním vydání. Jeho obsazení uvítala i sama Rowlingová, která po zhlédnutí jeho kamerových zkoušek poznamenala, že to bylo ,,jako shledání s dávno ztraceným synem". Natáčení Harryho Pottera a Kamene mudrců začalo v září 2000 a do kin film s velkým úspěchem vstoupil 16. listopadu 2001; brzy se stal po Titaniku druhým nejvýdělečnějším filmem všech dob (později jej odsunul na třetí místo Pán prstenů: Návrat krále).

K natáčení druhého dílu, Harry Potter a Tajemná komnata, už Daniel přistupoval s větší sebedůvěrou. "Při prvním Harrym Potterovi jsem měl hodně nahnáno, nechápal jsem ten mumraj všude kolem. Teď už všechno znám a cítím se mnohem jistější," vyjádřil se. Jeho zkušenější přístup pozitivně hodnotil i režisér Chris Columbus: "Na co jsme dřív potřebovali osm nebo devět záběrů, na to nám nyní stačí dva až tři. Dan téměř vyrostl v malého akčního hrdinu. Je neuvěřitelně soustředěný a přesvědčivý."

Při třetím pokračování Columbuse na postu režiséra vystřídal Mexičan Alfonso Cuarón, který potterovské sérii vdechl poněkud odlišného ducha. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu tak je temnější, ale také emotivnější než předchozí dva díly. V souladu s dospíváním hlavního hrdiny poprvé vnáší témata pubertálních úzkostí a zmatků; Harry je tentokrát nejistější a agresivnější. Snímek kladl daleko větší nároky na herecké schopnosti dětských představitel.

Harry Potter a Ohnivý Pohár- Natáčení pod vedením britského režiséra Mikea Newella stavělo Daniela před zcela odlišné úkoly než předchozí díly, neboť ve filmu se má objevit množství komplikovaných akčních scén. Musel se například naučit potápět a hrát pod vodou.

Dále natočené díly HP a další filmy: Harry Potter a Fénixův Řád a Princ dvojí krve, rodinné drama December Boys, drama Equus.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 13. listopadu 2010 v 15:45 | Reagovat

Nikdy se mi moc nelíbil...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama