Knihkupectví je jeden z mála důkazů, že lidé stále myslí. Jerry Seinfeld

Říjen 2008

Další SB!

29. října 2008 v 18:19 | Sagitta |  Spřátelené blogy
Asi mám dneska dobrej den nebo co se to stalo =) za jeden den už mám 2 spřátelka, no není to úžasný :) Asi pudu oslavovat mno...=D Mno, tak s největší úctou tady vítám další spřátelko, tady ho máte:
Tady =) Má ho Bellatrix a je na něm zajímavé info o HP a obrázky. Určo se mrkněte, má mocinky hezký design =o)

Zakladatelé Bradavic

29. října 2008 v 15:50 | Sagitta |  =Harry Potter=
Tady jsou 4 bradavičtí zakladatelé. Tak a pro tuto příležitost vyhlašuju diskuzi, kdo se Vám líbí nejvíc/ je nejsympatičtější?Godric Nebelvír

Rowena z Havraspáru

Helga z Mrzimoru

Salazar Zmijozel

První spřátelený blog!

29. října 2008 v 15:02 | Sagitta
Tak mám 1. SB!!! Je to blog Zuzky a najdete na něm vše o Harrym Potterovi. Určitě se na něj mrkněte, protože ho má vážně moc hezkej.=o)
Najdete ho tady i s její vlastní ikonkou:
Moc Ti děkuju, že sis mě dala do Spřátelených =)

Další plakáty

29. října 2008 v 2:10 | Sagitta |  =Harry Potter=
  • HP Fénixův Řád
  • HP a Princ dvojí krve
Obrázky Bradavic

29. října 2008 v 1:50 | Sagitta
A tady máte pár plakátů...

  • Harry Potter a Kámen Mudrců

  • HP a Tajemná Komnata

  • HP a Vězeň z Azkabanu

  • HP a Ohnivý PohárNěco o mně

29. října 2008 v 0:26 | Sagitta |  About me
Ahoj, tak jak ste si už asi všimli jmenuji se Tereza, proto radši používám přezdívku, když tohle jméno má skoro každý :). Zajímám se o vše neobvyklé (nebo spíš praštěné? ;), co by mě nějak dostalo pryč z tohohle nudného stereotypního světa, no jo nějaký ty akcičky jsou zapotřebí ne?:) Takže mám ráda akce s kámoši(kdo by taky ne, když je tam vážně sranda=), pak zvířata a to hlavně šelmy, koně, psy, dravce a vlky.

Zrovna teď jsem blázen do fantasy(Harry Potter, Magyk atd.) a asi pořád budu, takže ráda fantazíruju =) Někdy mám potřebu(kromě jiných;) si občas zasportovat. Už delší dobu mám chuť si vyzkoušet něco adrenalinovýho, jen jsem se zatím neodhodlala. Někomu to možná přijde divné, ale taky se mi děsně moc líbí bouřky, ty hromy a blesky =D néé, jako fakt =). No tak to už je asi vše, tak všem mooc díky, kteří to vydrželi, až sem dočíst =D

Daniel Radcliffe jako talentovaný herec už od začátku

27. října 2008 v 16:02 | Sagitta |  =Harry Potter=

Celé jméno: Daniel Jacob Radcliffe
Narozen: 23.7.1989
Místo nar.: Londýn (Fulham), Anglie,
Queen Charlotte's Hospital (Nemocnice královny Charlotty)
Znamení: Lev
Povolání: Herec
Rodina: Otec-Alan Radcliffa (literární agent), matka-Marcie Greshamová(castingová agentka)

Dan se chtěl stát hercem již od 5 let, ale jeho rodiče si nepřipouštěli, že by mohl být hercem. Poté když se mu povedlo je přemluvit a ti když zaslechli, že se vybírají uchazeči na roli mladého Davida Copperfielda jeho máma poslala Danielovu fotku do televizní společnosti BBC. Dan musel projít 5 zkouškami, než se mu podařilo získat tuto první větší roli v románu Charlese Dickense ''David Copperfield.'' (1999) Producentka Kate Harwoodová se o něm tehdy vyjádřila: "Má v sobě neobyčejnou přirozenost a nevinnost. Práce s dětskými herci většinou vyvolává obavy, ale on byl opravdu úžasný."
Tam si všimli jeho talentu další režiséři. Nedlouho poté se objevil po boku Pierce Brosmana c akčním thrilleru ''The tailor of Panama'' (2001).

V roce 2000 byl osloven producentem Davidem Heymanem, aby se zúčastnil konkurzu na Harryho Pottera, Radcliffeovi byli zpočátku proti tomu, aby jejich syn usiloval o roli, která by jej zcela vtáhla do světaí showbussinesu. Nakonec se ale nechali přesvědčit a Daniel v konkursu zvítězil. Možná i k jeho vítězství pomohla podobnost Dana s Harrym Potterem z ilustrací v knižním vydání. Jeho obsazení uvítala i sama Rowlingová, která po zhlédnutí jeho kamerových zkoušek poznamenala, že to bylo ,,jako shledání s dávno ztraceným synem". Natáčení Harryho Pottera a Kamene mudrců začalo v září 2000 a do kin film s velkým úspěchem vstoupil 16. listopadu 2001; brzy se stal po Titaniku druhým nejvýdělečnějším filmem všech dob (později jej odsunul na třetí místo Pán prstenů: Návrat krále).

K natáčení druhého dílu, Harry Potter a Tajemná komnata, už Daniel přistupoval s větší sebedůvěrou. "Při prvním Harrym Potterovi jsem měl hodně nahnáno, nechápal jsem ten mumraj všude kolem. Teď už všechno znám a cítím se mnohem jistější," vyjádřil se. Jeho zkušenější přístup pozitivně hodnotil i režisér Chris Columbus: "Na co jsme dřív potřebovali osm nebo devět záběrů, na to nám nyní stačí dva až tři. Dan téměř vyrostl v malého akčního hrdinu. Je neuvěřitelně soustředěný a přesvědčivý."

Při třetím pokračování Columbuse na postu režiséra vystřídal Mexičan Alfonso Cuarón, který potterovské sérii vdechl poněkud odlišného ducha. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu tak je temnější, ale také emotivnější než předchozí dva díly. V souladu s dospíváním hlavního hrdiny poprvé vnáší témata pubertálních úzkostí a zmatků; Harry je tentokrát nejistější a agresivnější. Snímek kladl daleko větší nároky na herecké schopnosti dětských představitel.

Harry Potter a Ohnivý Pohár- Natáčení pod vedením britského režiséra Mikea Newella stavělo Daniela před zcela odlišné úkoly než předchozí díly, neboť ve filmu se má objevit množství komplikovaných akčních scén. Musel se například naučit potápět a hrát pod vodou.

Dále natočené díly HP a další filmy: Harry Potter a Fénixův Řád a Princ dvojí krve, rodinné drama December Boys, drama Equus.


Obrázky Siriuse Blacka

22. října 2008 v 17:34 | Sagitta
Tak jsem vám sem dala fotky Siriuse, ty nejspíš na tomhle blogu uvidíte častěji =) Protože Sirius je vážně skvělej človíček, jak v knížce tak i ve filmu =o). Prostě upa bájo. Tak doufám, že se vám fotky budou líbit nebo aspoň Sirius =)Sirius Black- jak se mu změnil život

20. října 2008 v 20:48 | Sagitta

Sirius Black- Narodil se roku 1960. Bydlel v rodinném domě Blacků- Grimauldovo náměstí 12, Londýn spolu se svým bratrem Regulusem (ten se později stal smrtijedem), se svojí mámou Blackovou a domácím skřítkem Kráturou(který později sehraje důležitou roli v ději).
Celá rodina Blacků byla přívrženci Voldemorta, prohlašovala se za čistokrevnou rodinu a opovrhovala všemi "nečistokrevnými"kouzelníky a mudly. Regulus (mladší bratr Siriuse) se dokonce stal na nějakou dobu smrtijedem.
Všichni Siriusovi sourozenci se dostali do Zmijozelu a tak se povyšovali nad ostatní.

Pouze Sirius byl vyděděncem z této rodiny. Jen on nesouhlasil s Blackovými názory. Jako docela malý klučina dostal, jako ostatní z rodiny, svůj vytoužený dopis Z Bradavic, nastoupil tedy do Spěšného vlaku do Bradavic (kde se třeba již seznámil s Jamesem, Lupinem a Pettigrewem). Když se s celým houfem studentů vynořil z vlaku uslyšel Hagridův hluboký hlas jak svolává prváky a jako kluk, který dostal šanci žít nový, lepší život se vydal vstříc na loďky. Pohodlně usazen konečně uviděl na vlastní oči Bradavický hrad. Byl větší než si vůbec dokázal představit, mnohem krásnější a tajuplnější. Když s narůstajícím strachem procházel uličkou mezi studenty a čekal, až profesorka McGonagallová vyvolá jeho jméno ani si nedokázal představit, že je to pravda. Že je skutečně ve škole čar a kouzel. Právě přemýšlel jestli se mu to jen nezdá když zaznělo jeho jméno: ,,Sirius Black." Když přicházel ke stoličce se starým odrbaným kloboukem v hlavě mu znělo jediné: Do Zmijozelu ne. Prosím, jen hlavně tam ne. Sedl si na stoličku, nasadil si klobouk a čekal...V jediné vteřině se mu mohl změnit celý život- zlepšit nebo zhroutit. Měl jediné přání...Když mu klobouk tiše promluvil do ucha: ,,Už jsem se rozhodl." Sirius přestal na vteřinu dýchat. ,,Ať je to tedy...Nebelvír!"zaznělo na celou síň. Nebelvírští začali jásat. Sirius si zhluboka oddychl. Po dlouhé době byl konečně šťastný.

Přátelé: James Potter, Remus Lupin, Peter Pettigrew. Sirius se spolu s nimi stal zvěromágem, v podobě obrovského černého psa. Od přátel dostal přezdívku Tichošlápek

Obrázky Aragorna a Arwen

16. října 2008 v 16:45 | SagittaO čem blog bude

10. října 2008 v 22:03 | Sagitta
Takže pro přehlednost, abyste nemuseli zkoumat o čem vlastně tenhle blog bude vám to sem jednoduše napíšu =)
Tak měl by být trochu (možná o trošku víc ;D) o Harrym Potterovi, protože právě tam jsou kouzla a čáry, nějaké obrázky i o Pán Prstenu, Eragonovi nebo Narnii.
A protože se mi hodně líbí šelmy, koně, dravci a vlci, tak o nich taky něco =D
Jestliže máte nějaké nápady plís pište do komentářů, za vše mooc díky =D

Tak jsem si založila tenhle blog...

8. října 2008 v 16:33 | Sagitta
Ahoj, jmenuji se Sagitta (no dobře, tak je to má přezdívka =) a dnes 8. 10. 2008 jsem si taky zkusila založit blog. Po delších útrapách se mi to konečně povedlo. Tak doufám, že se Vám aspoň trośku bude líbit :) Všechny komenty, nápady, připomínky a vše, co Vás napadne mi prosím napište do komentářů. Budu radostí bez sebe :-D
Vaše Sagitta :)